ZERRİN ERSÜ

EN TR
Photograph of Zerrin Ersü

ŞİMDİ

Kariyerinin başlangıcından beri birlikte çalıştığım Kıvanç Tatlıtuğ’a menajerlik yapmaya devam ediyorum.
Bu çalışmayı 2 ayrı menajer olarak Gaye Sökmen ile birlikte yürütüyorum. Ayrıca tasarım aşamasında olan projelerim üzerindeki çalışmalarımı sürdürüyorum.

ÖNCE

İletişim alanındaki kariyerime 1985 yılında, “VizonShow” toplu moda gösterilerinin organize edildiği Profesyonel Ltd’de genel yönetmen asistanlığı ile başladım. 90’lı yılların başına kadar olan bu süreçte, Türkiye’nin başlıca moda ve konfeksiyon markaları, houte couture modacıları ve moda sektörüne destek veren diğer kuruluşlar ile sponsorluk anlaşmaları yaparak, Türkiye’nin ilk büyük çaplı defile organizasyonu VizonShow’u gerçekleştiren ekipte Koordinasyon Yöneticisi olarak görev aldım.

1992 yılında, ortağı olduğum ‘Ve Tanıtım Halkla İlişkiler’ şirketini kurdum ve 2002 yılına kadar başlıcaları Bausch&Lomb, RayBan, Luxxottica Group, Gaye Sökmen Ajans, Nelson, Umbro, Vepa, Sony, Vacheron Constantin, GlaxoSmithKline, Kellogs ve Energizer gibi pek çok marka ve şirkete Kurumsal İletişim Danışmanlığı hizmeti verdim.

Kariyerimde marka ve şirketlerle yaptığım çalışmalardan edindiğim iş tecrübelerimi, sanatçılar ile deneyimleme kararım üzerine, 2003 yılında ‘Ersü İletişim Danışmanlık’ şirketini kurdum. Bu dönemde aralarında Kıvanç Tatlıtuğ, Özgü Namal, Songül Öden, Kerem Bürsin, Mine Tugay, Gonca Vuslateri ve Elçin Sangu’nun da bulunduğu pek çok ünlü oyuncuya, mesleki kariyerlerine Gaye Sökmen Ajans ile devam ettikleri dönemler içerisinde “Kariyer Yönetimi Danışmanlığı” yaptım.

Bu dönem içerisinde ayrıca ajans tarafından çeşitli markaların tanıtımları için Türkiye'ye getirilen Irina Shayk, Adriana Karembeu, Erin Heatherton, Paul Anka, Demis Roussos, Anna Kournikova ve Carre Otis gibi isimlerin iletişim kampanyalarını gerçekleştirdim.